Senarai Penuh Pemenang Dalam Grammy Awards 2020

Senarai Penuh Pemenang Dalam Grammy Awards 2019

Anugerah Grammy atau Grammy Awards adalah suatu acara bagi mengiktiraf pengiat seni khusus di dalam industri muzik bagi seluruh Amerika Syarikat. Anugerah ini diadakan setiap tahun dan kali merupakan Grammy Awards Ke-62 yang mengadili bagi sepanjang tahun 2019.

Grammy Awards Ke-62 ini telah berlangsung pada 26 Januari 2020 iaitu di Steples Centre, Los Angeles. Anugerah kali ini sedikit beremosi dimana, permulaan acara dimulakan dengan memberi penghormatan kepada mendiang Kobe Bryant iaitu seorang pemain bola jaring terkenal di Amerika. Mendiang bersama anak perempuan dan beberapa crew lain disahkan meninggal dunia dalam nahas kemalangan dimana helikopternya terhempas.


Grammy Awards mempertandingkan lebih 80 kategori dan pastinya pemenang yang ditunggu-tunggu adalah bagi kategori Record of The Year, Album of The Year, Song of The Year dan Best New Artis. Jom ikuti senarai penuh pemenang dan calon-calon disini.

Senarai Pemenang Grammy Awards Ke-62


Senarai Penuh Pemenang Dalam Grammy Awards 2019

Record of the Year
  • "Hey, Ma," Bon Iver
  • "Bad Guy," Billie Eilish PEMENANG
  • "7 Rings," Ariana Grande
  • "Hard Place," H.E.R.
  • "Talk," Khalid
  • "Old Town Road," Lil Nas X Featuring Billy Ray Cyrus
  • "Truth Hurts," Lizzo
  • "Sunflower," Post Malone & Swae Lee
Album of the Year
  • "I,I," Bon Iver
  • "Norman F---ing Rockwell!," Lana Del Rey
  • "When We All Fall Asleep, Where Do We Go?," Billie Eilish PEMENANG
  • "Thank U, Next," Ariana Grande
  • "I Used to Know Her," H.E.R.
  • "7," Lil Nas X
  • "Cuz I Love You (Deluxe)," Lizzo
  • "Father of the Bride," Vampire Weekend
Song of The Year
  • "Always Remember Us This Way," Natalie Hemby, Lady Gaga, Hillary Lindsey & Lori McKenna, songwriters (Lady Gaga)
  • "Bad Guy," Billie Eilish O'Connell & Finneas O'Connell, songwriters (Billie Eilish) PEMENANG
  • "Bring My Flowers Now," Brandi Carlile, Phil Hanseroth, Tim Hanseroth & Tanya Tucker, songwriters (Tanya Tucker)
  • "Hard Place," Ruby Amanfu, Sam Ashworth, D. Arcelious Harris, H.E.R. & Rodney Jerkins, songwriters (H.E.R.)
  • "Lover," Taylor Swift, songwriter (Taylor Swift)
  • "Norman F---ing Rockwell," Jack Antonoff & Lana Del Rey, songwriters (Lana Del Rey)
  • "Someone You Loved," Tom Barnes, Lewis Capaldi, Pete Kelleher, Benjamin Kohn & Sam Roman, songwriters (Lewis Capaldi)
  • "Truth Hurts," Steven Cheung, Eric Frederic, Melissa Jefferson & Jesse Saint John, songwriters (Lizzo)
Best New Artist
  • Black Pumas
  • Billie Eilish PEMENANG
  • Lil Nas X
  • Lizzo
  • Maggie Rogers
  • Rosalia
  • Tank and the Bangas
  • Yola
Senarai Penuh Pemenang Dalam Grammy Awards 2019

Best Pop Solo Performance
  • "Spirit," Beyoncé
  • "Bad Guy," Billie Eilish
  • "7 Rings," Ariana Grande
  • "Truth Hurts," Lizzo PEMENANG
  • "You Need to Calm Down," Taylor Swift
Best Pop Duo/Group Performance
  • "Boyfriend," Ariana Grande & Social House
  • "Sucker," Jonas Brothers
  • "Old Town Road," Lil Nas X Featuring Billy Ray Cyrus PEMENANG
  • "Sunflower," Post Malone & Swae Lee
  • "Senorita," Shawn Mendes & Camila Cabello
Best Traditional Pop Vocal Album
  • "Si," Andrea Bocelli
  • "Love (Deluxe Edition)," Michael Bublé
  • "Look Now," Elvis Costello & The Imposters PEMENANG
  • "A Legendary Christmas," John Legend
  • "Walls," Barbra Streisand
Best Pop Vocal Album
  • "The Lion King: The Gift," Beyoncé
  • "When We All Fall Asleep, Where Do We Go?," Billie Eilish PEMENANG
  • "Thank U, Next," Ariana Grande
  • "No. 6 Collaborations Project," Ed Sheeran
  • "Lover," Taylor Swift
Best Dance Recording
  • "Linked," Bonobo
  • "Got to Keep On," The Chemical Brothers PEMENANG
  • "Piece of Your Heart," Meduza Featuring Goodboys
  • "Underwater," Rufus Du Sol
  • "Midnight, Hour," Skrillex & Boys Noize Featuring Ty Dolla $ign Boys Noize & Skrillex
Best Dance/Electronic Album
  • "LP5," Apparat
  • "No Geography," The Chemical Brothers PEMENANG
  • "Hi This Is Flume (Mixtape)," Flume
  • "Solace," Rufus Du Sol
  • "Weather," Tycho
Best Contemporary Instrumental Album
  • "Ancestral Recall," Christian Scott aTunde Adjuah
  • "Star People Nation," Theo Croker
  • "Beat Music! Beat Music! Beat Music!," Mark Guiliana
  • "Elevate," Lettuce
  • "Mettavolution," Rodrigo y Gabriela PEMENANG
Best Rock Performance
  • "Pretty Waste," Bones UK
  • "This Land," Gary Clark Jr. PEMENANG
  • "History Repeats," Brittany Howard
  • "Woman," Karen O & Danger Mouse
  • "Too Bad," Rival Sons
Best Metal Performance
  • "Astorlus - The Great Octopus," Candlemass Featuring Tony Iommi
  • "Humanicide," Death Angel
  • "Bow Down," I Prevail
  • "Unleashed," Killswitch Engage
  • "7empest," Tool PEMENANG

Best Rock Song
  • "Fear Inoculum," Danny Carey, Justin Chancellor, Adam Jones & Maynard James Keenan, songwriters (Tool)
  • "Give Yourself a Try," George Daniel, Adam Hann, Matthew Healy & Ross MacDonald, songwriters (The 1975)
  • "Harmony Hall," Ezra Koenig, songwriter (Vampire Weekend)
  • "History Repeats," Brittany Howard, songwriter (Brittany Howard)
  • "This Land," Gary Clark Jr., songwriter (Gary Clark Jr.) PEMENANG
Best Rock Album
  • "Amo," Bring Me The Horizon
  • "Social Cues," Cage The Elephant PEMENANG
  • "In the End," The Cranberries
  • "Trauma," I Prevail
  • "Feral Roots," Rival Sons
Best Alternative Music Album
  • "U.F.O.F.," Big Thief
  • "Assume Form," James Blake
  • "I,I," Bon Iver
  • "Father of the Bride," Vampire Weekend PEMENANG
  • "Anima," Thom Yorke
Best R&B Performance
  • "Love Again," Daniel Caesar & Brandy
  • "Could've Been," H.E.R. Featuring Bryson Tiller
  • "Exactly How I Feel," Lizzo Featuring Gucci Mane
  • "Roll Some Mo," Lucky Daye
  • "Come Home," Anderson .Paak Featuring André 3000 PEMENANG
Best Traditional R&B Performance
  • "Time Today," BJ The Chicago Kid
  • "Steady Love," India.Arie
  • "Jerome," Lizzo PEMENANG
  • "Real Games," Lucky Daye
  • "Built for Love," PJ Morton Featuring Jazmine Sullivan
Best R&B Song
  • "Could've Been," Dernst Emile II, David “Swagg R’Celious” Harris, H.E.R. & Hue “Soundzfire” Strother, songwriters (H.E.R. Featuring Bryson Tiller)
  • "Look at Me Now," Emily King & Jeremy Most, songwriters (Emily King)
  • "No Guidance," Chris Brown, Tyler James Bryant, Nija Charles, Aubrey Graham, Anderson Hernandez, Michee Patrick Lebrun, Joshua Lewis, Noah Shebib & Teddy Walton, songwriters (Chris Brown Featuring Drake)
  • "Roll Some Mo," David Brown, Dernst Emile II & Peter Lee Johnson, songwriters (Lucky Daye)
  • "Sayso," PJ Morton, songwriter (PJ Morton Featuring JoJo) PEMENANG
Best Urban Contemporary Album
  • "Apollo XXI," Steve Lacy
  • "Cuz I Love You (Deluxe)," Lizzo PEMENANG
  • "Overload," Georgia Anne Muldrow
  • "Saturn," Nao
  • "Being Human in Public," Jessie Reyez
Best R&B Album
  • "1123," BJ The Chicago Kid
  • "Painted," Lucky Daye
  • "Ella Mai," Ella Mai
  • "Paul," PJ Morton
  • "Ventura," Anderson .Paak PEMENANG
Best Rap Performance
  • "Middle Child," J. Cole
  • "Suge," DaBaby
  • "Down Bad," Dreamville Featuring J.I.D, Bas, J. Cole, EARTHGANG & Young Nudy
  • "Racks in the Middle," Nipsey Hussle Featuring Roddy Ricch & Hit-Boy PEMENANG
  • "Clout," Offset Featuring Cardi B
Best Rap/Sung Performance
  • "Higher," DJ Khaled Featuring Nipsey Hussle & John Legend PEMENANG
  • "Drip Too Hard," Lil Baby & Gunna
  • "Panini," Lil Nas X
  • "Ballin," Mustard Featuring Roddy Ricch
  • "The London," Young Thug Featuring J. Cole & Travis Scott
Senarai Penuh Pemenang Dalam Grammy Awards 2019

Best Rap Song
  • "Bad Idea," Chancelor Bennett, Cordae Dunston, Uforo Ebong & Daniel Hackett, songwriters (YBN Cordae Featuring Chance The Rapper)
  • "Gold Roses," Noel Cadastre, Aubrey Graham, Anderson Hernandez, Khristopher Riddick-Tynes, William Leonard Roberts II, Joshua Quinton Scruggs, Leon Thomas III & Ozan Yildirim, songwriters (Rick Ross Featuring Drake)
  • "A Lot," Jermaine Cole, Dacoury Natche, 21 Savage & Anthony White, songwriters (21 Savage Featuring J. Cole) PEMENANG
  • "Racks in the Middle," Ermias Asghedom, Dustin James Corbett, Greg Allen Davis, Chauncey Hollis, Jr. & Rodrick Moore, songwriters (Nipsey Hussle Featuring Roddy Ricch & Hit-Boy)
  • "Suge," DaBaby, Jetsonmade & Pooh Beatz, songwriters (DaBaby)
Best Rap Album
  • "Revenge of the Dreamers III," Dreamville
  • "Championships," Meek Mill
  • "I Am > I Was," 21 Savage
  • "Igor," Tyler, The Creator PEMENANG
  • "The Lost Boy," YBN Cordae
Best Country Solo Performance
  • "All Your'n," Tyler Childers
  • "Girl Goin' Nowhere," Ashley McBryde
  • "Ride Me Back Home," Willie Nelson PEMENANG
  • "God's Country," Blake Shelton
  • "Bring My Flowers Now," Tanya Tucker
Best Country Duo/Group Performance
  • "Brand New Man," Brooks & Dunn With Luke Combs
  • "I Don't Remember Me (Before You)," Brothers Osborne
  • "Speechless," Dan + Shay PEMENANG
  • "The Daughters," Little Big Town
  • "Common," Maren Morris Featuring Brandi Carlile
Best Country Song
  • "Bring My Flowers Now," Brandi Carlile, Phil Hanseroth, Tim Hanseroth & Tanya Tucker, songwriters (Tanya Tucker) PEMENANG
  • "Girl Goin' Nowhere," Jeremy Bussey & Ashley McBryde, songwriters (Ashley McBryde)
  • "It All Comes Out in the Wash," Miranda Lambert, Hillary Lindsey, Lori McKenna & Liz Rose, songwriters (Miranda Lambert)
  • "Some of It," Eric Church, Clint Daniels, Jeff Hyde & Bobby Pinson, songwriters (Eric Church)
  • "Speechless," Shay Mooney, Jordan Reynolds, Dan Smyers & Laura Veltz, songwriters (Dan + Shay)
Best Country Album
  • "Desperate Man," Eric Church
  • "Stronger Than the Truth," Reba McEntire
  • "Interstate Gospel," Pistol Annies
  • "Center Point Road," Thomas Rhett
  • "While I'm Livin'," Tanya Tucker PEMENANG
Best New Age Album
  • "Fairy Dreams," David Arkenstone
  • "Homage to Kindness," David Darling
  • "Wings," Peter Kater PEMENANG
  • "Verve," Sebastian Plano
  • "Deva," Deva Premal
Best Improvised Jazz Solo
  • "Elsewhere," Melissa Aldana, soloist
  • "Sozinho," Randy Brecker, soloist PEMENANG
  • "Tomorrow Is the Question," Julian Lage, soloist
  • "The Windup," Branford Marsalis, soloist
  • "Sightseeing," Christian McBride, soloist
Best Jazz Vocal Album
  • "Thirsty Ghost," Sara Gazarek
  • "Love & Liberation," Jazzmeia Horn
  • "Alone Together," Catherine Russell
  • "12 Little Spells," Esperanza Spalding PEMENANG
  • "Screenplay," The Tierney Sutton Band
Best Jazz Instrumental Album
  • "In the Key of the Universe," Joey DeFrancesco
  • "The Secret Between the Shadow and the Soul," Branford Marsalis Quartet
  • "Christian McBride's New Jawn," Christian McBride
  • "Finding Gabriel," Brad Mehldau PEMENANG
  • "Come What May," Joshua Redman Quartet
Best Large Jazz Ensemble Album
  • "Triple Helix," Anat Cohen Tentet
  • "Dance in Nowhere," Miho Hazama
  • "Hiding Out," Mike Holober & The Gotham Jazz Orchestra
  • "The Omni-American Book Club," Brian Lynch Big Band PEMENANG
  • "One Day Wonder," Terraza Big Band
Best Latin Jazz Album
  • "Antidote," Chick Corea & The Spanish Heart Band PEMENANG
  • "Sorte!," Music by John Finbury, Thalma de Freitas With Vitor Gonçalves, John Patitucci, Chico Pinheiro, Rogerio Boccato & Duduka Da Fonseca
  • "Una Noche Con Ruben Blades," Jazz At Lincoln Center Orchestra With Wynton Marsalis & Rubén Blades
  • "Carib," David Sánchez
  • "Sonero: The Music of Ismael Rivera," Miguel Zenón
Best Gospel Performance/Song
  • "Love Theory," Kirk Franklin; Kirk Franklin, songwriter PEMENANG
  • "Talkin' Bout Jesus," Gloria Gaynor Featuring Yolanda Adams; Bryan Fowler, Gloria Gaynor & Chris Stevens, songwriters
  • "See the Light," Travis Greene Featuring Jekalyn Carr
  • "Speak the Name," Koryn Hawthorne Featuring Natalie Grant
  • "This Is a Movie (Live)", Tasha Cobbs Leonard; Tony Brown, Brandon Lake, Tasha Cobbs Leonard & Nate Moore, songwriters
Best Contemporary Christian Music Performance/Song
  • "Only Jesus," Casting Crowns; Mark Hall, Bernie Herms & Matthew West, songwriters
  • "God Only Knows," for King & Country & Dolly Parton; Josh Kerr, Jordan Reynolds, Joel Smallbone, Luke Smallbone & Tedd Tjornhom, songwriters PEMENANG
  • "Haven't Seen It Yet," Danny Gokey; Danny Gokey, Ethan Hulse & Colby Wedgeworth, songwriters
  • "God's Not Done With You (Single Version)," Tauren Wells
  • "Rescue Story," Zach Williams; Ethan Hulse, Andrew Ripp, Jonathan Smith & Zach Williams, songwriters
Best Gospel Album
  • "Long Live Love," Kirk Franklin PEMENANG
  • "Goshen," Donald Lawrence Presents The Tri -City Singers
  • "Tunnel Vision," Gene Moore
  • "Settle Here," William Murphy
  • "Something's Happening! A Christmas Album," CeCe Winans
Best Contemporary Christian Music Album
  • "I Know a Ghost," Crowder
  • "Burn the Ships," for KING & COUNTRY PEMENANG
  • "Haven't Seen It Yet," Danny Gokey
  • "The Elements," TobyMac
  • "Holy Roar," Chris Tomlin
Best Roots Gospel Album
  • "Deeper Roots: Where the Bluegrass Grows," Steven Curtis Chapman
  • "Testimony," Gloria Gaynor PEMENANG
  • "Deeper Oceans," Joseph Habedank
  • "His Name Is Jesus," Tim Menzies
  • "Gonna Sing, Gonna Shout (Various Artists)," Jerry Salley, Producer
Best Latin Pop Album
  • "Vida," Luis Fonsi
  • "11:11," Maluma
  • "Montaner," Ricardo Montaner
  • "#ELDISCO," Alejandro Sanz PEMENANG
  • "Fantasia," Sebastian Yatra
Best Latin Rock, Urban or Alternative Album
  • "X 100Pre," Bad Bunny
  • "Oasis," J Balvin & Bad Bunny
  • "Indestructible," Flor De Toloache
  • "Almadura," iLe
  • "El Mal Querer," Rosalia PEMENANG
Best Regional Mexican Album (Including Tejano)
  • "Caminado," Joss Favela
  • "Percepcion," Intocable
  • "Poco a Poco," La Energia Norteña
  • "20 Aniversario," Mariachi Divas De Cindy Shea
  • "De Ayer Para Siempre," Mariachi Los Camperos PEMENANG
Best Tropical Latin Album
  • "Opus," Marc Anthony PEMENANG
  • "Tiempo Al Tiempo," Luis Enrique + C4 Trio
  • "Candela," Vicente García
  • "Literal," Juan Luis Guerra 4.40
  • "A Journey Through Cuban Music," Aymée Nuviola
Best American Roots Performance
  • "Saint Honesty," Sara Bareilles PEMENANG
  • "Father Mountain," Calexico And Iron & Wine
  • "I'm on My Way," Rhiannon Giddens with Francesco Turrisi
  • "Call My Name," I'm With Her
  • "Faraway Look," Yola
Best American Roots Song
  • "Black Myself," Amythyst Kiah, songwriter (Our Native Daughters)
  • "Call My Name," Sarah Jarosz, Aoife O'Donovan & Sara Watkins, songwriters (I'm With Her) PEMENANG
  • "Crossing to Jerusalem," Rosanne Cash & John Leventhal, songwriters (Rosanne Cash)
  • "Faraway Look," Dan Auerbach, Yola Carter & Pat McLaughlin, songwriters (Yola)
  • "I Don't Wanna Ride the Rails No More," Vince Gill, songwriter (Vince Gill)
Best Americana Album
  • "Years to Burn," Calexico And Iron & Wine
  • "Who Are You Now," Madison Cunningham
  • "Oklahoma," Keb' Mo' PEMENANG
  • "Tales of America," J.S. Ondara
  • "Walk Through Fire," Yola
Best Bluegrass Album
  • "Tall Fiddler," Michael Cleveland PEMENANG
  • "Live in Prague, Czech Republic," Doyle Lawson & Quicksilver
  • "Toil, Tears & Trouble," The Po’ Ramblin’ Boys
  • "Royal Traveller," Missy Raines
  • "If You Can't Stand the Heat," Frank Solivan & Dirty Kitchen
Best Traditional Blues Album
  • "Kingfish," Christone "Kingfish" Ingram
  • "Tall, Dark & Handsome," Delbert McClinton & Self-Made Men PEMENANG
  • "Sitting on Top of the Blues," Bobby Rush
  • "Baby, Please Come Home," Jimmie Vaughan
  • "Spectacular Class," Jontavious Willis
Best Contemporary Blues Album
  • "This Land," Gary Clark Jr. PEMENANG
  • "Venom & Faith," Larkin Poe
  • "Brighter Days," Robert Randolph & The Family Band
  • "Somebody Save Me," Sugaray Rayford
  • "Keep On," Southern Avenue
Best Folk Album
  • "My Finest Work Yet," Andrew Bird
  • "Rearrange My Heart," Che Apalache
  • "Patty Griffin," Patty Griffin PEMENANG
  • "Evening Machines," Gregory Alan Isakov
  • "Front Porch," Joy Williams
Best Regional Roots Music Album
  • "Kalawai’Anui," Amy Hānaiali’i
  • "When It's Cold - Cree Round Dance Songs," Northern Cree
  • "Good Time," Ranky Tanky PEMENANG
  • "Recorded at the 2019 New Orleans Jazz & Heritage Festival," Rebirth Brass Band
  • "Hawaiian Lullaby," (Various Artists), Imua Garza & Kimié Miner, producers
Best Reggae Album
  • "Rapture," Koffee PEMENANG
  • "As I Am," Julian Marley
  • "The Final Battle: Sly & Robbie Vs. Roots Radics," Sly & Robbie & Roots Radics
  • "Mass Manipulation," Steel Pulse
  • "More Work to Be Done," Third World
Senarai Penuh Pemenang Dalam Grammy Awards 2019

Best World Music Album
  • "Gece," Altin Gün
  • "What Heat," Bokanté & Metropole Orkest Conducted By Jules Buckley
  • "African Giant," Burna Boy
  • "Fanm D'Ayiti," Nathalie Joachim With Spektral Quartet
  • "Celia," Angelique Kidjo PEMENANG
Best Children's Music Album
  • "Ageless Songs for the Child Archetype," Jon Samson PEMENANG
  • "Flying High!," Caspar Babypants
  • "I Love Rainy Days," Daniel Tashian
  • "The Love," Alphabet Rockers
  • "Winterland," The Okee Dokee Brothers
Best Spoken Word Album
  • "Beastie Boys Book," (Various Artists) Michael Diamond, Adam Horovitz, Scott Sherratt & Dan Zitt, producers
  • "Becoming," Michelle Obama PEMENANG
  • "I.V. Catatonia: 20 Years as a Two-Time Cancer Survivor," Eric Alexandrakis
  • "Mr. Know-It-All," John Waters
  • "Sekou Andrews & The String Theory," Sekou Andrews & The String Theory
Best Comedy Album
  • "Quality Time," Jim Gaffigan
  • "Relatable," Ellen DeGeneres
  • "Right Now," Aziz Ansari
  • "Son of Patricia," Trevor Noah
  • "Sticks & Stones," Dave Chappelle PEMENANG
Best Musical Theater Album
  • "Ain't Too Proud: The Life and Times of the Temptations"
  • "Hadestown" PEMENANG
  • "Moulin Rouge! The Musical"
  • "The Music of Harry Potter and the Cursed Child - In Four Contemporary Suites"
  • "Oklahoma!"
Best Compilation Soundtrack for Visual Media
  • "The Lion King: The Songs"
  • "Quentin Tarantino's Once Upon a Time in Hollywood"
  • "Rocketman"
  • "Spider-Man: Into the Spider-Verse"
  • "A Star Is Born" PEMENANG
Best Score Soundtrack for Visual Media
  • "Avengers: Endgame"
  • "Chernobyl" PEMENANG
  • "Game of Thrones: Season 8"
  • "The Lion King"
  • "Mary Poppins Returns"
Best Song Written for Visual Media
  • "The Ballad of the Lonesome Cowboy," From: "Toy Story 4"
  • "Girl in the Movies," From: "Dumplin'"
  • "I'll Never Love Again" (Film Version), From: "A Star Is Born" PEMENANG
  • "Sprit," From: "The Lion King"
  • "Suspirium," From: "Suspiria"
Best Instrumental Composition

  • "Begin Again," Fred Hersch, composer (Fred Hersch & The WDR Big Band Conducted By Vince Mendoza)
  • "Crucible for Crisis," Brian Lynch, composer (Brian Lynch Big Band)
  • "Love, A Beautiful Force," Vince Mendoza, composer (Vince Mendoza, Terell Stafford, Dick Oatts & Temple University Studio Orchestra)
  • "Star Wars: Galaxy's Edge Symphonic Suite," John Williams, composer (John Williams) PEMENANG
  • "Walkin' Funny," Christian McBride, composer (Christian McBride)
Best Arrangement, Instrumental or a Cappella
  • "Blue Skies," Kris Bowers, arranger (Kris Bowers)
  • "Hedwig's Theme," John Williams, arranger (Anne-Sophie Mutter & John Williams)
  • "La Novena," Emilio Solla, arranger (Emilio Solla Tango Jazz Orchestra)
  • "Love, a Beautiful Force," Vince Mendoza, arranger (Vince Mendoza, Terell Stafford, Dick Oatts & Temple University Studio Orchestra)
  • "Moon River," Jacob Collier, arranger (Jacob Collier) PEMENANG
Best Arrangement, Instruments and Vocals
  • "All Night Long," Jacob Collier, arranger (Jacob Collier Featuring Jules Buckley, Take 6 & Metropole Orkest) PEMENANG
  • "Jolene," Geoff Keezer, arranger (Sara Gazarek)
  • "Marry Me a Little," Cyrille Aimée & Diego Figueiredo, arrangers (Cyrille Aimée)
  • "Over the Rainbow," Vince Mendoza, arranger (Trisha Yearwood)
  • "12 Little Spells (Thoracic Spine)," Esperanza Spalding, arranger (Esperanza Spalding)
Best Recording Package
  • "Anonimas & Resilientes"
  • "Chris Cornell" PEMENANG
  • "Hold That Tiger"
  • "I,I"
  • "Intellexual"
Best Boxed or Special Limited Edition Package
  • "Anima"
  • "Gold in Brass Age"
  • 1963: New Directions"
  • "The Radio Recordings 1939–1945"
  • "Woodstock: Back to the Garden - The Definitive 50th Anniversary Archive" PEMENANG
Best Album Notes
  • "The Complete Cuban Jam Session," Judy Cantor-Navas, album notes writer (Various Artists)
  • "The Gospel According to Malaco," Robert Marovich, album notes writer (Various Artists)
  • "Pedal Steel + Four Corners," Brendan Greaves, album notes writer (Terry Allen And The Panhandle Mystery Band)
  • "Pete Seeger: The Smithsonia Folkways Collection," Jeff Place, album notes writer (Pete Seeger)
  • "Stax '68: A Memphis Story," Steve Greenberg, album notes writer (Various Artists) PEMENANG

Best Historical Album
  • "The Girl From Chicaksaw County- The Complete Capitol Masters," Andrew Batt & Kris Maher, compilation producers; Simon Gibson, mastering engineer (Bobbie Gentry)
  • "The Great Comeback: Horowitz at Carnegie Hall," Robert Russ, compilation producer; Andreas K. Meyer & Jennifer Nulsen, mastering engineers (Vladimir Horowitz)
  • "Kankyo Ongaku: Japanese Ambient, Environmental & New AGe MMusic 1980-1990," Spencer Doran, Yosuke Kitazawa, Douglas Macgowan & Matt Sullivan, compilation producers; John Baldwin, mastering engineer (Various Artists)
  • "Pete Seeger: The Smithsonian Folkways Collection," Jeff Place & Robert Santelli, compilation producers; Pete Reiniger, mastering engineer (Pete Seeger) PEMENANG
  • "Woodstock: Back to the Garden - The Definitive 50th Anniversary Archive," Brian Kehew, Steve Woolard & Andy Zax, compilation producers; Dave Schultz, mastering engineer, Brian Kehew, restoration engineer (Various Artists)
Best Engineered Album, Non-Classical
  • "All These Things," Tchad Blake, Adam Greenspan & Rodney Shearer, engineers; Bernie Grundman, mastering engineer (Thomas Dybdahl)
  • "Ella Mai," Chris "Shaggy" Ascher, Jaycen Joshua & David Pizzimenti, engineers; Chris Athens, mastering engineer (Ella Mai)
  • "Run Home Slow," Paul Butler & Sam Teskey, engineers; Joe Carra, mastering engineer (The Teskey Brothers)
  • "Scenery," Tom Elmhirst, Ben Kane & Jeremy Most, engineers; Bob Ludwig, mastering engineer (Emily King)
  • "When We All Fall Asleep, Where Do We Go?," Rob Kinelski & Finneas O'Connell, engineers; John Greenham, mastering engineer (Billie Eilish) PEMENANG
Producer of the Year, Non-Classical
  • Jack Antonoff
  • Dan Auerbach
  • John Hill
  • Finneas PEMENANG
  • Ricky Reed
Best Remixed Recording
  • "I Rise (Tracy Young's Pride Intro Radio Remix)," Tracy Young, remixer (Madonna) PEMENANG"Mother's Daughter (WukiI Remix)," Wuki, remixer (Miley Cyrus)
  • "The One (High Contrast Remix)," Lincoln Barrett, remixer (Jorja Smith)
  • "Swim (Ford. Remix)," Luc Bradford, remixer (Mild Minds)
  • "Work It (Soulwax Remix)," David Gerard C Dewaele & Stephen Antoine C Dewaele, remixers (Marie Davidson)
Best Immersive Audio Album
  • "Chain Tripping," Luke Argilla, immersive audio engineer; Jurgen Scharpf, immersive audio mastering engineer; Jona Bechtolt, Claire L. Evans & Rob Kieswetter, immersive audio producers (Yacht)
  • "Kverndokk: Smyphonic Dances," Jim Anderson, immersive audio engineer; Robert C. Ludwig, immersive audio mastering engineer; Ulrike Schwarz, immersive audio producer (Ken-David Masur & Stavanger Symphony Orchestra)
  • "Lux," Morten Lindberg, immersive audio engineer; Morten Lindberg, immersive audio mastering engineer; Morten Lindberg, immersive audio producer (Anita Brevik, Trondheimsolistene & Nidarosdomens Jentekor) PEMENANG
  • "The Orchestral Organ," Keith O. Johnson, immersive audio engineer; Keith O. Johnson, immersive audio mastering engineer; Marina A. Ledin & Victor Ledin, immersive audio producers (Jan Kraybill)
  • "The Savior," Bob Clearmountain, immersive audio engineer; Bob Ludwig, immersive audio mastering engineer; Michael Marquart & Dave Way, immersive audio producers (A Bad Think)
Best Engineered Album, Classical
  • "Aequa," Anna Throvaldsdottir, Daniel Shores, engineer; Daniel Shores, mastering engineer (International Contemporary Ensemble)
  • Bruckner: Symphony No. 9," Mark Donahue, engineer; Mark Donahue, mastering engineer (Manfred Honeck & Pittsburgh Symphony Orchestra)
  • "Rachmaninoff," Hermitage Piano Trio, Keith O. Johnson & Sean Royce Martin, engineers;Keith O. Johnson, mastering engineer (Hermitage Piano Trio)
  • "Riley: Sun Rings," Leslie Ann Jones, engineer; Robert C. Ludwig, mastering engineer (Kronos Quartet) PEMENANG
  • "Wolfe: Fire In My Mouth," Bob Hanlon & Lawrence Rock, engineers; Ian Good & Lawrence Rock, mastering engineers (Jaap Van Zweden, Francisco J. Núñez, Donald Nally, The Crossing, Young People's Chorus Of NY City & New York Philharmonic)
Producer of the Year, Classical
  • Blanton Alspaugh PEMENANG
  • James Ginsburg
  • Marina A. Ledin, Victor Ledin
  • Morten Lindberg
  • Dirk Sobotka
Best Orchestral Performance
  • "Brucker, Symphony No. 9," Manfred Honeck, conductor (Pittsburgh Symphony Orchestra)
  • "Copland: Billy the Kid; Grohg," Leonard Slatkin, conductor (Detroit Symphony Orchestra)
  • "Norman: Sustain," Gustavo Dudamel, conductor (Los Angeles Philharmonic) PEMENANG
  • "Transatlantic," Louis Langrée, conductor (Cincinnati Symphony Orchestra)
  • "Weiberg: Symphonies Nos. 2 & 21," Mirga Gražinytė-Tyla, conductor (City Of Birmingham Symphony Orchestra & Kremerata Baltica)
Best Opera Recording
  • "Benjamin: Lessons in Love & Violence," George Benjamin, conductor; Stéphane Degout, Barbara Hannigan, Peter Hoare & Gyula Orendt; James Whitbourn, producer (Orchestra Of The Royal Opera House)
  • "Berg: Wozzeck, Marc Albrecht," conductor; Christopher Maltman & Eva-Maria Westbroek; François Roussillon, producer (Netherlands Philharmonic Orchestra; Chorus Of Dutch National Opera)
  • "Charpentier: Les Arts Florissants; Les Plaisirs De Versailles," Paul O'Dette & Stephen Stubbs, conductors; Jesse Blumberg, Teresa Wakim & Virginia Warnken; Renate Wolter-Seevers, producer (Boston Early Music Festival Chamber Ensemble; Boston Early Music Festival Vocal Ensemble)
  • "Picker: Fantastic Mr. Fox," Gil Rose, conductor; John Brancy, Andrew Craig Brown, Gabriel Preisser, Krista River & Edwin Vega; Gil Rose, producer (Boston Modern Orchestra Project; Boston Children's Chorus) PEMENANG
  • "Wagner: Lohengrin," Christian Thielemann, conductor; Piotr Beczała, Anja
Best Choral Performance
  • "Boyle: Voyages," Donald Nally, conductor (The Crossing)
  • "Durufle: Complete Chroral Works," Robert Simpson, conductor (Ken Cowan; Houston Chamber Choir) PEMENANG
  • "The Hope of Loving," Craig Hella Johnson, conductor (Conspirare)
  • "Sander: The Divine Liturgy of St. John Chrysostom," Peter Jermihov, conductor (Evan Bravos, Vadim Gan, Kevin Keys, Glenn Miller & Daniel Shirley; PaTRAM Institute Singers)
  • "Smith, K.: The Arc in the Sky," Donald Nally, conductor (The Crossing)
Best Chamber Music/Small Ensemble Performance
  • "Cerrone, The Pieces That Fall to Earth," Christopher Rountree & Wild Up
  • "Freedom & Faith," PUBLIQuartet
  • "Perpetulum," Third Coast Percussion
  • "Rachmaninoff - Hermitage Piano Trio," Hermitage Piano Trio
  • "Shaw Orange," Attacca Quartet PEMENANG
Best Classical Instrumental Solo
  • "The Berlin Recital," Yuja Wang
  • "Higdon: Harp Concerto," Yolanda Kondonassis; Ward Stare, conductor (The Rochester Philharmonic Orchestra)
  • "Marsalis: Violin Concerto; Fiddle Dance Suite," Nicola Benedetti; Cristian Măcelaru, conductor (Philadelphia Orchestra) PEMENANG
  • "The Orchestral Organ," Jan Kraybill
  • "Torke: Sky, Concerto for Violin," Tessa Lark; David Alan Miller, conductor (Albany Symphony)
Best Classical Solo Vocal Album
  • "The Edge of Silence - Works for Voice by Gyorgy Kurtag," Susan Narucki (Donald Berman, Curtis Macomber, Kathryn Schulmeister & Nicholas Tolle)
  • "Himmelsmusik," Philippe Jaroussky & Céline Scheen; Christina Pluhar, conductor; L’Arpeggiata, ensemble (Jesús Rodil & Dingle Yandell)
  • "Schumann: Liederkreis Op. 24, Kerner-Lieder Op. 35," Matthias Goerne; Leif Ove Andsnes, accompanist
  • "Songplay," Joyce DiDonato; Chuck Israels, Jimmy Madison, Charlie Porter & Craig Terry, accompanists (Steve Barnett & Lautaro Greco) PEMENANG
  • "A Te, O Cara," Stephen Costello; Constantine Orbelian, conductor (Kaunas City Symphony Orchestra)
Best Classical Compendium
  • "American Originals 1918," John Morris Russell, conductor; Elaine Martone, producer
  • "Leshnoff: Symphony No. 4 'Heichalos'; Guitar Concerto; Starburst," Giancarlo Guerrero, conductor; Tim Handley, producer
  • "Meltzer: Songs and Structures," Paul Appleby & Natalia Katyukova; Silas Brown & Harold Meltzer, producers
  • "The Poetry of Places, Nadia Shpachenko," Marina A. Ledin & Victor Ledin, producers PEMENANG
  • "Saariaho: True Fire; Trans; Ciel D'Hiver, Hannu Lintu, conductor; Laura Heikinheimo, producer
Best Classical Composition
  • "Berme: Migration Series for Jazz Ensemble & Orchestra," Derek Bermel, composer (Derek Bermel, Ted Nash, David Alan Miller, Juilliard Jazz Orchestra & Albany Symphony Orchestra)
  • "Higdon: Harp Concerto," Jennifer Higdon, composer (Yolanda Kondonassis, Ward Stare & The Rochester Philharmonic Orchestra)
  • "Marsalis: Violin Concerto in D Major," Wynton Marsalis, composer (Nicola Benedetti, Cristian Măcelaru & Philadelphia Orchestra) PEMENANG
  • "Norman: Sustain," Andrew Norman, composer (Gustavo Dudamel & Los Angeles Philharmonic)
  • "Shaw: Orange," Caroline Shaw, composer (Attacca Quartet)
  • "Wolfe: Fire in My Mouth," Julia Wolfe, composer (Jaap Van Zweden, Francisco J.Núñez, Donald Nally, The Crossing, Young People's Chorus Of NY City & New York Philharmonic)
Best Music Video
  • "We've Got to Try," The Chemical Brothers
  • "This Land," Gary Clark Jr.
  • "Cellophane," FKA twigs
  • "Old Town Road (Official Movie)," Lil Nas X & Billy Ray Cyrus PEMENANG
  • "Glad He's Gone," Tove Lo
Best Music Film
  • "Homecoming" PEMENANG
  • "Remember My Name"
  • "Birth of the Cool"
  • "Shangri-La"
  • "Anima"

Ikuti senarai penuh pemenang dalam Grammy Awards disini

3/Post a Comment/Comments

  1. rajinnya tengok grammy award. btw nice sharing :)

    ReplyDelete
  2. dah lama tak layan grammy award nih, grammy award kat malaysia pun akak tak tengok sangat hehehhe... lagu-lagu tu pun entah ada yang akak kenal ke idok, almaklum biasa dengar radio sinar.fm dahla lagu lama , lagu omputih jarang kuar lagi lah yang baru heheheh

    ReplyDelete
  3. Wahhh banyak award billie dapat :D

    ReplyDelete

Post a comment

Recommended