Jadual Perlawanan Siaran Langsung Kejohanan Dunia BWF 2021

Jadual Perlawanan Siaran Langsung Kejohanan BWF World Championships 2021

Dari Indonesia dan kini terbang ke Eropah kembali bagi meneruskan cabaran dalam sukan badminton apabila pemain akan menyertai Kejohanan Dunia BWF atau BWF World Championships 2021.

Kejohanan ini merupakan acara tahunan (kecuali ketika tahun sukan Olimpik berlangsung) dimana edisi ke-26 kali ini akan berlangsung bermula 12 Disember hingga 19 Disember 2021 di Huelva, Sepanyol.

World Championships tidak menawarkan hadiah wang tunai seperti Siri Jelajah BWF sebelum ini. Juara akan dinobatkan sebagai 'Juara Dunia' sekali gus membawa pulang pingat emas untuk setiap kategori.

Jika dibandingkan dengan kejohanan siri jelajah sebelum ini, Kejohanan Dunia menampilkan 64 pemain terbaik untuk kesemua kategori. Mereka akan mengharungi 3 pusingan awal dengan format kalah mati sebelum mara ke peringkat suku akhir, separuh akhir dan pusingan akhir.

Pemain Malaysia Dalam Kejohanan BWF World Championships 2021

Kita sudah sedia maklum, gandingan regu campuran Peng Soon dan Goh Liu Ying menarik diri dari kejohanan dunia kali ini

Selain itu, bersama-sama dengan pemain-pemain Indonesia, pemain perseorangan lelaki, Kento Momota dan juga pemain utama perseorangan wanita tuan rumah Carolina Marin juga menarik diri.

Pemain Malaysia Dalam Kejohanan BWF World Championships 2021

Berikut merupakan senarai wakil Malaysia dalam Kejohanan Dunia BWF 2021 seperti yang diumumkan oleh Persatuan Badminton Malaysia (BAM)

Perseorangan Lelaki (MD)

  • LEE Zii Jia [6]
  • LIEW Daren
  • CHEAM June Wei

Perseorangan Wanita (WS)

  • Kisona Selvaduray

Beregu Lelaki (MD)

  • Aaron CHIA[4]/SOH Wooi Yik
  • ONG Yew Sin[9]/TEO Ee Yi
  • GOH V Shem[10]/TAN Wee Kiong
  • GOH Sze Fei[14]/Nur IZZUDDIN

Beregu Wanita (WD)

  • TAN Pearly[13]/THINAAH Muralitharan
  • TEOH Mei Xing/YAP Ling

Beregu Campuran (XD)

  • TAN Kian Meng[9]/LAI Pei Jing
  • GOH Soon Huat[10]/LAI Shevon Jemie
  • HOO Pang Ron/CHEAH Yee See

Ini pastinya adalah peluang terbaik untuk pemain-pemain negara untuk mara ke peringkat yang lebih jauh atas ketidakhadiran pemain-pemain utama.

Jadual Dan Keputusan Perlawanan Kejohanan Dunia BWF 2021

Untuk peminat sukan badminton tanah air, jangan lupa untuk saksikan perlawanan terutamanya yang melibatkan pemain negara bermula 12 hingga 19 Disember 2021.

Siaran langsung akan dibawakan menerusi saluran Astro Supersport CH 814 dan CH 815 beserta secara online di Astro Go dan Sooka.my

Berikut merupakan jadual dan keputusan penuh yang hanya melibatkan pemain-pemain Malaysia untuk setiap kategori sepanjang TotalEnegies BWF World Championships 2021

12 Disember, Ahad (Pusingan Pertama, R64)

Kenta NISHIMOTO[15] (JPN) - MS
[21-17, 21-8]
CHEAM June Wei (MAS)

KISONA Selvaduray (MAS)
[14-21, 15-21]
Neslihan YIGIT (TUR)

13 Disember, Isnin (Pusingan Pertama, R64)

*Waktu perlawanan mungkin berbeza ketika hari perlawanan. Tertakluk kepada tempoh tamat perlawanan-perlawanan sebelumnya

LIEW Daren (MAS) - MS
[21-14, 21-14]
Misha ZILBERMAN (ISR)

Jason Anthony HO-SHUE (CAN) - MS
[10-21, 21-17, 11-21]
LEE Zii Jia[6] (MAS)

Ties VAN DER LECQ/Debora JILLE (NED) - XD
[24-26, 12-21]
HOO Pang Ron/CHEAH Yee See (MAS)

TEOH Mei Xing/YAP Ling (MAS) - WD
[18-21, 17-21]
Alexandra BOJE/Mette POULSEN (DEN)

14 Disember, Selasa (Pusingan Kedua, R32)

TAN Kian Meng[9]/LAI Pei Jing (MAS) - XD
[21-8, 21-18]
Saurabh SHARMA/Anoushka PARIKH (IND)

ONG Yew Sin[9]/TEO Ee Yi (MAS) - MD
[21-12, 21-19]
Joel EIPE/Rasmus KJAER (DEN)

GOH Sze Fei[14]/Nur IZZUDDIN (MAS) - MD
[21-14, 19-21, 21-16]
Alexander DUNN/Adam HALL (SCO)

15 Disember, Rabu (Pusingan Kedua, R32)

LIEW Daren (MAS) - MD
[7-21, 17-21]
PRANNOY H. S. (IND)

Hiroki OKAMURA/Masayuki ONODERA (JPN) - MD
[15-21, 24-22, 16-21]
GOH V Shem[10]/TAN Wee Kiong (MAS)

NG Tsz Yau/YUEN Sin Ying (HKG) - WD
[10-21, 21-12, 21-11]
TAN Pearly[13]/THINAAH Muralitharan (MAS)

Ygor COELHO (BRA) - MS
[14-21, 24-22, 14-21]
LEE Zii Jia[6] (MAS)

OU Xuan Yi/ZHANG Nan (CHN) - MD
[18-21, 22-20, 16-21]
Aaron CHIA[4]/SOH Wooi Yik (MAS)

Upak JOMKOH/Supissara PAEWSAMPRAN (THA) - XD
[13-21, 16-21]
GOH Soon Huat[10]/LAI Shevon Jemie (MAS)

16 Disember, Khamis (Pusingan Ketiga, R16)

Satwiksairaj RANKIREDDY [8]/Chirag SHETTY (IND) - MD
[20-22, 21-18, 15-21]
ONG Yew Sin [9]/TEO Ee Yi (MAS)

Yuta WATANABE [3]/Arisa HIGASHINO (JPN) - XD
[21-19, 21-19]
TAN Kian Meng [9]/LAI Pei Jing (MAS)

LEE Yang [3]/WANG Chi-Lin (TPE) - MD
[21-18, 17-21, 21-18]
GOH Sze Fei [14]/Nur IZZUDDIN (MAS)

Mark LAMSFUSS [11]/Isabel LOHAU (GER) - XD
[21-13, 13-21, 21-18]
HOO Pang Ron/CHEAH Yee See (MAS)

GOH V Shem [10]/TAN Wee Kiong (MAS) - MD
[21-14, 14-21, 21-17]
Bjarne GEISS/Jan Colin VĂ–LKER (GER)

HE Ji Ting [16]/TAN Qiang (CHN) - MD
[17-21, 21-14, 21-16]
Aaron CHIA[4]/SOH Wooi Yik (MAS)

Hans-Kristian Solberg VITTINGHUS (DEN) - MS
[15-21, 21-15, 10-21]
LEE Zii Jia [6] (MAS)

GOH Soon Huat [10]/LAI Shevon Jemie (MAS) - XD
[21-8, 19-21, 21-19]
YEUNG Ming Nok/NG Tsz Yau (HKG)

17 Disember, Jumaat (Suku Akhir)

GOH Soon Huat [10]/LAI Shevon Jemie (MAS) - XD
[15-21, 13-21]
Dechapol PUAVARANUKROH [2]/Sapsiree TAERATTANACHAI (THA)

LEE Yang [3]/WANG Chi-Lin (TPE) - MD
[21-12, 17-21, 15-21]
ONG Yew Sin [9]/TEO Ee Yi (MAS)

LEE Zii Jia [6] (MAS) *Retired - MS
[21-12, 8-21, 1-11]
Anders ANTONSEN [3] (DEN)

GOH V Shem [10]/TAN Wee Kiong (MAS) - MD
[20-22, 14-21]
HE Ji Ting [16]/TAN Qiang (CHN)

18 Disember, Sabtu (Separuh Akhir)

*Waktu perlawanan mungkin berbeza ketika hari perlawanan. Tertakluk kepada tempoh tamat perlawanan-perlawanan sebelumnya

Takuro HOKI [5]/Yugo KOBAYASHI (JPN) - MD
[21-13, 21-9]
ONG Yew Sin [9]/TEO Ee Yi (MAS)

19 Disember, Ahad (Akhir)

*Perlawanan bermula jam 5.00 petang

Yuta WATANABE [3]/Arisa HIGASHINO (JPN) - XD
[13-21, 14-21]
Dechapol PUAVARANUKROH [2]/Sapsiree TAERATTANACHAI (THA)

TAI Tzu Ying [1] (TPE) - WS
[14-21, 11-21]
Akane YAMAGUCHI [2] (JPN)

CHEN Qing Chen [1]/JIA Yi Fan (CHN) - WD
[21-16, 21-17]
LEE Sohee [2]/SHIN Seungchan (KOR)

Takuro HOKI [5]/Yugo KOBAYASHI (JPN) - MD
[21-12, 21-18]
HE Ji Ting [16]/TAN Qiang (CHN)

KIDAMBI Srikanth [12] (IND) - MS
[15-21, 20-22]
LOH Kean Yew (SIN)

PODIUM

Perseorangan Lelaki - LOH Kean Yew (SIN) [EMAS]

  • KIDAMBI Srikanth [12] (IND) [PERAK]
  • Anders ANTONSEN [3] (DEN) [GANGSA]
  • Lakshya SEN (IND) [GANGSA]

Perseorangan Wanita - Akane YAMAGUCHI [2] (JPN) [EMAS]

  • TAI Tzu Ying [1] (TPE) [PERAK]
  • HE Bing Jiao [8] (CHN) [GANGSA]
  • ZHANG Yi Man (CHN) [GANGSA]

Beregu Lelaki - Takuro HOKI [5]/Yugo KOBAYASHI (JPN) [EMAS]

  • HE Ji Ting [16]/TAN Qiang (CHN) [PERAK]
  • Kim ASTRUP [7]/Anders Skaarup RASMUSSEN (DEN) [GANGSA]
  • ONG Yew Sin [9]/TEO Ee Yi (MAS) [GANGSA]

Beregu Wanita - CHEN Qing Chen [1]/JIA Yi Fan (CHN) [EMAS]

  • LEE Sohee [2]/SHIN Seungchan (KOR) [PERAK]
  • KIM Soyeong [3]/KONG Heeyong (KOR) [GANGSA]
  • Mayu MATSUMOTO [4]/Wakana NAGAHARA (JPN) [GANGSA]

Beregu Campuran - D. PUAVARANUKROH [2]/S. TAERATTANACHAI (THA) [EMAS]

  • Yuta WATANABE [3]/Arisa HIGASHINO (JPN) [PERAK]
  • TANG Chun Man [5]/TSE Ying Suet (HKG) [GANGSA]
  • Kyohei YAMASHITA/Naru SHINOYA (JPN) [GANGSA]

Anda boleh dapatkan jadual penuh bagi lain-lain perlawanan menerusi laman web BWF iaitu bwfworldchampionships.bwfbadminton.com

0/Post a Comment/Comments

Previous Post Next Post