Jadual Perlawanan Badminton Indonesia Masters 2022

Jadual Kejohanan Badminton BWF Indonesia Masters 2022

Siri BWF World Tour untuk bulan Jun akan dimulakan dengan kejohanan Daihatsu Indonesia Masters 2022 iaitu bermula 7 Jun sehingga 12 Jun 2022 bertempat di Istora Senayan, Jakarta Indonesia.

Indonesia Masters merupakan kejohanan World Tour Super 500 dimana akan menawarkan mata rangking BWF disamping hadian wang tunai dengan jumlah keseluruhan bernilai USD 360,000 atau sekitar ~RM1.5 juta

Kejohanan : Daihatsu Indonesia Masters 2022
Level : World Tour Super 500
Tarikh : 7 - 12 Jun 2022
Venue : Istora Senayan, Jakarta Indoneia
Hadiah : USD 360,000 (~RM1.5 juta)

Senarai Pemain Malaysia Dalam Kejohanan Indonesia Masters 2022

Kejohanan Indonesia Masters 2022 kali ini bakal menampilkan barisan pemain badminton handalan dunia termasuk daripada Malaysia. Berikut merupakan senarai pemain negara yang terlibat dalam kejohanan ini.

[Perseorangan Lelaki]

  • Lee Zii Jia [5] 
  • Liew Daren
  • Soong Joo Ven

[Beregu Lelaki]

  • Goh Sze Fei [8]/Nur Izzuddin
  • Aaron Chia [4]/Soh Wooi Yik
  • Ong Yew Sin [7]/Teo Ee YiD
  • Nur Mohd Azriyn/Lim Khim Wah
  • Goh V Shem/Low Juan Shen
  • Arif Junaidi/Muhammad Haikal
  • Tan Kian Meng/Tan Wee Kiong

[Beregu Wanita]

  • Tan Pearly [6]/M Thinaah
  • Low Yeen Yuan/Valeree Siow
  • Anna Cheong/Teoh Mei Xing
  • Vivian Hoo/Lim Chiew Sien 

[Beregu Campuran]

  • Tan Kian Meng [7]/Lai Pei Jing
  • Hoo Pang Ron/Toh Ee Wei
  • Chen Tan Jie/Valeree Siow
  • Goh Soon Huat/Lai Shevon Jemie
  • Soong Joo Ven/Goh Liu Ying
  • Chan Peng Soon/Cheah Yee See
  • Choong Hon Jian/Peck Yen Wei

*Tiada wakil daripada perseorangan wanita

Pemain-pamain adalah terdiri daripada pemain dibawah Persatuan Badminton Malaysia (BAM) dan juga pemain profesional

Jadual & Keputusan Perlawanan Badminton Indonesia Masters 2022

Nampaknya bulan badminton sudah kembali. Untuk bulan ini, akan bermula dengan Indonesia Masters, kemudian Indonesia Open dan akhir bulan kembali ke Malaysia untuk Malaysia Open.

Jadi untuk peminat badminton (Badminton Lovers, BL) tanah air, jangan terlepas untuk terus berikan sokongan kepada semua pemain negara dan jangan lupa saksikan perlawanan kali ini yang akan berlangsung selama 6 hari bermula 7 Jun-12 Jun 2022.

Perlawanan badminton akan dibawakan secara langsung menerusi saluran Astro Supersport 814 dan strim secara online di Astro Go. Walaubagaimanapun, tayangan hanya bermula pada peringkat Suku Akhir sahaja iaitu (10-12 Jun). Boleh juga tonton di Youtube BWF TV.

Berikut merupakan senarai jadual pertandingan dan perlawanan yang hanya melibatkan pemain Malaysia sepanjang kejohanan berlangsung dengan dipaparkan mengikut waktu Malaysia.

7 Jun 2022 (Selasa) - Kelayakan (Q) & Peringkat 32

Live Streaming - Live 1 | Live 2 | Live 3Perlawanan pembukaan akan bermula pada jam 9.00 pagi waktu Malaysia

⏵ Kelayakan

Soong Joo Ven (MAS) - MS
[21-16, 9-21, 21-14]
Gulshan Kumar (IND)

William Villeger/Anne Tran (FRA) - XD
[20-22, 18-21]
Choong Hon Jian/Peck Yen Wei (MAS)

Arif Junaidi/M Haikal (MAS) - MD
[15-21, 16-21]
Liang Wei Keng/Wang Chang (CHN)

B Angriawan/R Saputro (INA) - MD
[10-21, 11-21]
Tan Kian Meng/Tan Wee Kiong (MAS)

|

Ade Resky Dwicahyo (AZN) - MS
[15-21, 11-21]
Soong Joo Ven (MAS)

⏵ Pusingan 32

J Finne-Ipsen/M Surrow (DEN) - WD
[17-21, 7-21]
Vivian Hoo/Lim Chiew Sien (MAS)

N Azriyn/Lim Khim Wah (MAS) - MD
[21-14, 15-21, 17-21]
H Y K Terry/Loh Kean Hean (SIN)

A Cheong/Teoh Mei Xing (MAS) - WD
[14-21, 13-21]
Baek Ha Na/Lee Yu Lim (KOR)

Goh V Shem/Low J Shen (MAS) - MD
[14-21, 17-21]
Fajar Alfian [5]/M Ardianto (INA)

Goh Sze Fei [8]/N Izzuddin (MAS) - MD
[21-9, 21-14]
Alexander Dunn/Adam Hall (SCO)

M Lambert/Anne Tran (FRA) - WD
[13-21, 18-21]
Tan Pearly [6]/M Thinaah (MAS)

-----------------------------------------------------

8 Jun 2022 (Rabu) - Peringkat 32

Live Streaming - Live 1 | Live 2 | Live 3 | Live 4Perlawanan pembukaan akan bermula pada jam 10.00 pagi waktu Malaysia

A Mungaran/A Rahayu (INA) - WD
[21-18, 21-16]
Low Yeen Yuan/Valeree Siow (MAS)

Ong Yew Sin [7]/Teo Ee Yi (MAS) - MD
[15-21, 19-21]
Liu Yu Chen/Ou Xuan Yi (CHN)

A Chia [4]/Soh Wooi Yik (MAS) - MD
[21-11, 21-19]
Tan Kian Meng/Tan Wee Kiong (MAS)

Lu Guang Zu (CHN) - MS
[21-16, 23-21]
Liew Daren (MAS)

Hoo Pang Ron/Toh Ee Wei (MAS) - XD
[21-19, 21-13]
C T Ching/Ng Wing Yung (HKG)

Christiansen/A Boje (DEN) - XD
[21-13, 11-21, 21-19]
Choong H J/Peck Yen Wei (MAS)

Soong Joo Ven (MAS) - MS
[15-21, 20-22]
Chou Tien Chen [4] (TPE)

Goh S H/L Shevon Jemie (MAS) - XD
[17-21, 16-21]
Supak Jomkoh/Paewsampran (THA)

Lee Zii Jia [5] (MAS) - MS
[21-16, 21-12]
Kantaphon Wangcharoen (THA)

T K Meng [7]/Lai Pei Jing (MAS) - XD
[21-8, 19-21, 17-21]
H Midorikawa/Natsu Saito (JPN)

Rivaldy/Mentari (INA) - XD
[21-17, 21-7]
Chen Tan Jie/Valeree Siow (MAS)

S Joo Ven/Goh Liu Ying (MAS) - XD
[17-21, 10-21]
Chan Peng Soon/Cheah Yee See (MAS)

-----------------------------------------------------

9 Jun 2022 (Khamis) - Peringkat 16

Live Streaming - Live 1 | Live 2 | Live 3Perlawanan pembukaan akan bermula pada jam 10.00 pagi waktu Malaysia

Tang C M [6]/Tse Y S (HKG) - XD
[20-22, 21-5, 21-15]
Hoo Pang Ron/Toh Ee Wei (MAS)

Baek Ha Na/Lee Yu Lim (KOR) - WD
[23-21, 17-21, 15-21]
Tan Pearly [6]/M Thinaah (MAS)

Lee Zii Jia [5] (MAS) - MS
[21-17, 21-14]
Mark Caljouw (NED)

Vivian Hoo/Lim C S (MAS) - WD
[17-21, 19-21]
A Rahayu/S Ramadhanti (INA)

Chan Peng Soon/Cheah Y S (MAS) - XD
[WALKOVER]
Seo Seungjae/Chae Yujung (KOR)

Goh Sze Fei [8]/N Izzuddin (MAS) - MD
[23-21, 17-21, 21-9]
S Gutama/M Reza Isfahani (INA)

A Chia [4]/Soh Wooi Yik (MAS) - MD
[27-25, 21-14]
L Carnando/D Marthin (INA)

-----------------------------------------------------

10 Jun 2022 (Jumaat) - Suku Akhir

Live Streaming - Live 1 | Live 2 | Live 3 | Astro Supersport 814 | Perlawanan pembukaan akan bermula pada jam 2.00 petang waktu Malaysia

Tan Pearly [6]/M Thinaah (MAS) - WD
[21-11, 21-`61]
J Kititharakul [4]/R Prajongjai (THA)

Anthony Ginting [4] (INA) - MS
[18-21, 16-21, 21-15]
Lee Zii Jia [5] (MAS)

Aaaron Chia [4]/Soh Wooi Yik (MAS) - MD
[21-16, 13-21, 17-21]
Liang Wei Keng/Wang Chang (CHN)

M Gideon [1]/K Sukamuljo (INA) - MD
[10-21, 21-11, 21-18]
Goh Sze Fei [8]/Nur Izzuddin (MAS)

-----------------------------------------------------

11 Jun 2022 (Sabtu) - Separuh Akhir

Live Streaming  - Live 1 | Live 2 | Live 3Astro Supersport 814 | Perlawanan pembukaan akan bermula pada jam 1.00 petang waktu Malaysia

Tan Pearly [6]/M Thinaah (MAS) - WD
[23-21, 14-21, 14-21]
A Rahayu [7]/S Ramadhanti (INA)

-----------------------------------------------------

12 Jun 2022 (Ahad) - Final

Live Streaming (Akan dikemaskini)  - Live 1 | Live 2 | Astro Supersport 814 | Perlawanan pembukaan akan bermula pada jam 1.00 petang waktu Malaysia dan mengikut turutan.

Thom Gicquel/Delphine Delrue (FRA) - XD
[13-21, 14-21]
Zheng Si Wei [2]/Huang Ya Qiong (CHN) JUARA

Viktor Axelsen [1] (DEN) - MS JUARA
[21-10, 21-12]
Chou Tien Chen [3] (TPE)

Chen Yu Fei [1] (CHN) - WS JUARA
[21-16, 18-21, 21-15]
Ratchanok Intanon [5] (THA)

C Q Chen [1]/Jia Yi Fan (CHN) - WD JUARA
[21-18, 21-12]
A Rahayu/S Ramadhanti (INA)

Liang Wei Keng/Wang Chang (CHN) - MD
[10-21, 17-21]
Fajar Alfian [5]/M Rian Ardianto (INA) JUARA

-----------------------------------------------------

Untuk jadual dan keputusan bagi lain-lain perlawanan, anda boleh rujuk laman web rasmi BWF di www.tournamentsoftware.com

0/Post a Comment/Comments

Previous Post Next Post