Jadual Perlawanan Siaran Langsung BWF World Tour Final 2023 Hangzhou

Jadual Perlawanan Siaran Langsung BWF World Tour Final 2023 Hangzhou

Kesemua 8 pemain terbaik (top 8) yang dipilih kini sudah bersedia. Mereka disenaraikan menerusi mata terkumpul dalam setiap perlawanan BWF World Tour sepanjang tahun 2023.

Tahun ini, HSBC BWF World Tour Finals 2023 akan berlangsung dari 13 hingga 17 Disember 2023. Hangzhou, China menjadi medan perlawanan bagi merebut gelaran juara.

Selain itu, juara bagi setiap kategori juga berlawan untuk hadiah wang tunai yang ditawarkan secara keseluruhan berjumlah USD 2,500,000 atau sekitar ~RM11.7 juta.

Format Pertandingan

Seperti edisi lalu dengan menggunakan format yang sama tetapi sedikit berlainan jika dibandingkan dalam mana-mana perlawanan sepanjang siri jelajar BWF.

Setiap kategori, para pemain dibahagikan kepada 2 kumpulan iaitu Kumpulan A dan Kumpulan B dimana tiap-tiap daripadanya melibatkan 4 pemain atau 4 regu.

Perlawanan akan berlangsung secara round-robin satu pusingan dengan setiap kemenangan, akan dihadiahkan mata. Pemain yang mengumpul mata tertinggi dan berada di 2 teratas layak ke separuh akhir.

Jadual & Keputusan Perlawanan BWF World Tour Finals 2023

Untuk peminat sukan badminton di Malaysia, anda boleh saksikan perlawanan bagi kejohanan ini secara langsung di kaca tv bermula pada hari pertama hingga terakhir.

Perlawanan ini akan disiarkan secara langsung menerusi Astro Supersport (saluran 811 dan 814) beserta Astro Go dan Sooka.

Untuk edisi kali ini, kita berjaya mempunyai 2 wakil dalam 2 kategori yang berlainan iaitu pasangan ChiaSoh (regu lelaki) dan ChenToh (regu campuran)

⏵[PERSEORANGAN LELAKI]

Group A - Kodai Naraoka (JPN), Shi Yu Qi (CHN), Victor Axelsen (DEN), Anthony Sinisuka Ginting (INA)

Group B - Jonathan Christie (INA), Li Shi Feng (CHN), Anders Antonsen (DEN), Kunlavut Vitidsarn (THA)

13 Disember 2023 (Peringkat Kumpulan)

[MS] Kodai Naraoka (JPN) vs (INA) A S Ginting - 5.50 pm

[MS] Li Shi Feng (CHN) vs (DEN) Anders Antonsen - 6.40 pm

[MS] Shi Yu Qi (CHN) vs (DEN) Victor Axelsen - 7.30 pm

[MS] J Christie (INA) vs (THA) K Vitidsarn - 8.20 pm

-----------------------------------------

[PERSEORANGAN WANITA]

Group A - Tai Tzu Ying (TPE), Kim Ga Eun (KOR), Gregoria Mariska Tunjung (INA), An Se Young (KOR)

Group B - Carolina Marin (ESP), Beiwen Zhang (USA), Chen Yu Fei (CHN), Han Yue (CHN)

13 Disember 2023 (Peringkat Kumpulan)

[WS] An Se Young (KOR) vs (KOR) Kim Ga Eun - 10.00 am

[WS] Tai Tzu Ying (TPE) vs (INA) G Tunjung - 10.50 am

[WS] Carolina Marin (ESP) vs (USA) Beiwen Zhang - 5.00 pm

[WS] Chen Yu Fei (CHN) vs (CHN) Han Yue - 5.50 pm

-----------------------------------------

[BEREGU LELAKI]

Group A - Aaron Chia/Soh Wooi Yik (MAS), Takuro Hoki/Yugo Kobayashi (JPN), Liang Wei Keng/Wang Chang (CHN), Liu Yu Chen/Ou Xuan Yi (CHN)

Group B - Kang Min Hyuk/Seo Seung Jae (KOR), Fajar Alfian/Muhammad Rian Ardianto (INA), Muhammad Shohibul Fikri/Bagas Maulana (INA), Kim Astrup/Anders Skaarup Rasmussen (DEN)

13 Disember 2023 (Peringkat Kumpulan)

[MD] Liang Wei Keng/Wang Chang (CHN) vs (CHN) Liu Yu Chen/Ou Xuan Yi - 11.40 am

[MD] Aaron Chia/Soh Wooi Yik (MAS) vs (MAS) Takuro Hoki/Yugo Kobayashi - 11.40 am

[MD] F Alfian/M Ardianto (INA) vs (INA) M Fikri/Bagas Maulana (INA) - 12.30 pm

[MD] Kang Min Hyuk/Seo Seung Jae (KOR) vs (DEN) Kim Astrup/Anders Rasmussen - 1.20 pm

-----------------------------------------

[BEREGU WANITA]

Group A - Aprina Rahayu/Siti Fadia Silva Ramadhanti (INA), Liu Sheng Shu/Tan Ning (CHN), Mayu Matsumoto/Wakana Nagahara (JPN), Chen Qing Chen/Jia Yi Fan (CHN)

Group B - Jonkolphan Kititharakul/Rawinda Prajongjai (THA), Kim So Yeong/Kong Hee Yong (KOR), Baek Ha Na/Lee So Hee (KOR), Nami Matsuyama/Chiharu Shida (JPN)

13 Disember 2023 (Peringkat Kumpulan)

[WD] Baek Ha Na/Lee So Hee (KOR) vs (KOR) Kim So Yeong/Kong Hee Yong - 10.00 am

[WD] Nami Matsuyama/Chiharu Shida (JPN) vs (THA) Jonkolphan Kititharakul/Rawinda Prajongjai - 10.50 am

[WD] Chen Qing Chen/Jia Yi Fan (CHN) vs (CHN) Liu Sheng Shu/Tan Ning - 12.30 pm

[WD] M Matsumoto/W Nagahara (JPN) vs (INA) A Rahayu/S Ramadhanti - 1.20 pm

-----------------------------------------

[BEREGU CAMPURAN]

Group A - Yuta Watanabe/Arisa Higashino (JPN), Dechapol Puavaranukroh/Sapsiree Taerattanachai (THA), Feng Yan Zhe/Huang Dong Ping (CHN), Chen Tang Jie/Toh Ee Wei (MAS)

Group B - Kim Won Ho/Jeong Na Eun (KOR), Seo Seung Jae/Chae Yu Jung (KOR), Tang Chun Man/Tse Ying Suet (HKG), Zheng Si Wei/Huang Ya Qiong (CHN)

13 Disember 2023 (Peringkat Kumpulan)

[XD] Zheng Si Wei/Huang Ya Qiong (CHN) vs (HKG) Tang Chun Man/Tse Ying Suet - 5.00 pm

[XD] Yuta Watanabe/Arisa Higashino (JPN) vs (THA) Puavaranukroh/Taerattanachai - 6.40 pm

[XD] Seo Seung Jae/Chae Yu Jung (KOR) vs (KOR) Kim Won Ho/Jeong Na Eun - 7.30 pm

[XD] Feng Yan Zhe/Huang Dong Ping (CHN) vs (MAS) Chen Tang Jie/Toh Ee Wei - 8.20 pm

0/Post a Comment/Comments

Previous Post Next Post